Reklama

Opel Vectra B

warning: Creating default object from empty value in /users/zalohovane/2535/mojevectra.cz/subdomeny/www/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Změna barvy podsvětlení interiéru pomocí LED

Předem upozorňuji, že moje postupy jsou co nejjednodušší i za cenu, že se většinou jedná o klasický BASTL. Návod není napsán zcela podrobně, jeho realizace bude vyžadovat alespoň základní znalosti elektroniky a jistou míru improvizace. Celý postup je popsán na Faceliftovou VeBe s manuální klimatizací a na bílé podsvícení. Je potřeba brát na zřetel, že jinak barevné (zejména modré a zelené) podsvícení bude svítit se znatelně menší intenzitou.

Demontáž a montáž přístrojové desky

V tomto názorném návodu si povíme, jak postupovat při demontáži a montáži přístrojové desky.

Změna podsvícení palubní desky

Návod na změnu podsvícení palubní desky.

Chiptuning u vozů Opel Vectra

V tomto článku si povíme něco málo o Chiptuningu neboli změně "datové modifikační mapy", o které se poslední dobou stále více mluví. Každý se už setkal s neodborně čipovanými auty, které za sebou zanechávají oblaka dýmu, což dělá nemilou vizitku nejen majiteli, ale celému oboru této činnosti. Zkusím zpočátku stručně shrnout základní informace a zkušenosti.

Výměna oleje v převodovce

Převodovka je navržena jako bezúdržbové zařízení, jinými slovy se to zanedbává, dokud se to neporouchá. Proto je popsáno, jak dát převodovce „čerstvý dech" a prodloužit její životnost. Není to tak jednoduché jak to zní.

Dodatečná montáž elektrického stahování zadních oken

Návod na dodatečnou montáž elektrického stahování zadních oken.

Protože byly Vectry vyráběny s celkem 32  různými verzemi eletrického vedení, berte prosím na vědomí, že vaše vozidlo nemusí mít verzi kabeláže nutnou pro snadnou instalaci  ovládání zadních oken.

Automatické zavírání elektrických oken dálkovým ovládáním centrálního zamykání

U aut s elektrickým ovládáním oken (je jedno, zda 2 nebo 4 okna) se při zamknutí auta klíčkem automaticky zavřou okna jen při podržení klíčku v zámku v pravé poloze a to dokonce jen pokud klíček držíte. Když nemáte trpělivost, tak se okno nemusí dovřít. Popsaná úprava způsobí úplné zavření všech elektricky ovládaných oken při normálním zamknutí auta dálkovým ovladačem. Dálkový ovladač stačí normálně jen krátce stisknout.

Výměna snímače otáček klikové hřídele

Prvně odpojte akumulátor a vyjměte krabici se vzduchovým filtrem motoru, dále kryt rozvodového řemenu.

EGR - mýty, fakta, zaslepení

Mezi majiteli aut Vectra (a dalších Opelů se stejnými motory) se zaslepení EGR stalo téměř masovou záležitostí. Mnoho majitelů neví, oč jde nebo váhá.

Výměna oleje a olejového filtru u motorů X18XE a X20XEV

Návod na výměnu motorového oleje a olejového filtru u motorů X18XE a X20XEV s popisem doporučených kvalitativních norem olejů pro benzínové a naftové motory. Součástí rovněž tabulka s potřebným množstvím oleje pro nejčastěji vyskytované motory.

Anketa

Jezdím vozem:

Poslední komentáře

Reklama

RSS kanál

Syndikovat obsah