Reklama

Dodatečná montáž elektrického stahování zadních oken


maxim - Posted on 02 Říjen 2008

Návod na dodatečnou montáž elektrického stahování zadních oken.

Protože byly Vectry vyráběny s celkem 32  různými verzemi eletrického vedení, berte prosím na vědomí, že vaše vozidlo nemusí mít verzi kabeláže nutnou pro snadnou instalaci  ovládání zadních oken.


Budeme potřebovat:

  • vrtačka s vrtáky
  • nýtovačka a nýty
  • šroubováky
  • kleště
  • stahovací proužky

clip_image001[4]

Navíc samozřejmě potřebujete elektrický ovladač oken, dveřní kabely, spínací tlačítka na dveře a na centrální konzolu u řadicí páky.

clip_image002[4]

Nejprve samozřejmě potřebujete sejmout čalounění zadních dveří. Opatrně sejmout kryt vysokotónového reprodukturu a dvě plastové krytky na madle dveří (na obr. Zvýrazněno bílými kroužky), pak vyndat křížové šroubky pod těmito krytkami. Podél spodní strany dveří jsou dva další šroubky držící spodek – též je vyndat.

Pak jemně táhnout od spodu a rukou pohybovat dokola zezadu čalounění dveří dokud nenajdete pružný držák. Pokud nemáte nářadí na odstranění pružného držáku, jednoduše jemně tlačte kolem něj a vyskočí to.

clip_image003[4]

Pokud máte osvětlení zadního prahu, musíte být opatrni, následně je vhodné odšroubovat dva malé černé šroubky držící světlo, až potom můžete čalounění úplně sundat.
clip_image004[4]

Jakmile je čalounění bezpečně pryč, sloupněte ochrannou izolaci. Je určena proti pronikání vody dovnitř auta. Je to potřeba udělat opatrně.

clip_image005[4]

Pokud máte štěstí a máte již v autě příslušnou kabeláž, rozpojte kabeláž pomocí táhnutí zpět za gumovou kabelovou krytku mezi dveřním závěsem a rozpojte spojení.

clip_image006[4]

Nyní je čas vyjmout originální kabeláž pomocí rozpojení všech spojů a stahovacích proužků držících kabeláž na místě. Nandat novou kabeláž skrz gumový konektor a zapojit do kabeláže automobilu.

clip_image007[4]

Pro sundání ručního ovládání oken nejprve zavřete okno a zachyťte lepicí páskou. Pak odvrtejte 5 nýtů držících okno ve dveřích. Ohmatejte vnitřek dveří, najděte klouzavé spojení a rozpojte ho.

clip_image008[4]

Poté opačným postupem znovu připojte sklo k novému elektrickému ovladači na jeho místo.

clip_image009[4]

Připojte kabeláž k ovladači. Následně znovu připevněte ochrannou izolaci pomocí oboustranné lepicí pásky. Vraťte čalounění a nový dveřní ovladač oken.
clip_image010[4]
Po instalaci nových předních ovladačů (u řadicí páky) jste připraveni vyzkoušet vaši poslední úpravu. Zbývá jen zaslepit malou dírku po klice ovládání okna.

clip_image011[4]

Nejlepší je 25 mm záslepka.

clip_image012[4]

Nemohl by mi prosím Vás někdo poradit nebo poskytnou návod k montáži elektrických předních oken u Vectry A rok 90? Jestli to tedy vůbec jde, ale když se chce tak de vše, že? Jestli prosím někdo víte, ozvěte se třeba na email 0pajik@centrum.cz. Děkuji moc za každou pomoc.

Vlastním opel vectru B rv.1997 mám originál motorčeky z mechanikou a ovládače k rýchlostke.Nemám kabeláž vie mi niekto poradiť?

Anketa

Jezdím vozem:

Poslední komentáře

Reklama

RSS kanál

Syndikovat obsah