Reklama

Opel Insignia

warning: Creating default object from empty value in /users/zalohovane/2535/mojevectra.cz/subdomeny/www/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Opel Insignia v testu motoristických webů

Během několika posledních dnů se dostala nová Insignia do rukou českých motoristických novinářů. Jaké jsou jejich dojmy z testování a má podle nich Opel Insignia šanci na úspěch? Více se dozvíte v jednotlivých testech...

Opel Insignia získal v testu Euro NCAP pět hvězdiček

Plných 35 ze 37 možných bodů získal Opel Insignia v bariérových testech Euro NCAP. Insignia si připsala maximálních pět hvězdiček za ochranu dospělých cestujících a potvrdila tak očekávanou maximální míru bezpečnosti. Za ochranu dětí získala Insignia čtyři hvězdičky a za ochranu chodců při případné kolizi dvě. Tyto výsledky představují nejlepší hodnocení vozu ze třídy velkých rodinných automobilů, které kdy experti Euro NCAP udělili. Už dříve nezávislý institut potvrdil mimořádnou kvalitu opěrek hlav Opelu Insignia, které velmi výrazně snižují riziko poranění krční páteře.

Nový Opel Insignia již od 549 900 Kč

I když netrpělivě očekávaný Opel Insignia se v ČR začne naplno prodávat až začátkem roku 2009, základní ceny pro tuzemský trh oznámil importér již nyní: Základní verze Insignia (čtyřdveřový sedan), poháněná moderním zážehovým čtyřválcem 1.6 16V ECOTEC o výkonu 85 kW/115 k „startuje" už od 549 900 Kč, což je vzhledem k technické úrovni a výbavě vozu mimořádně zajímavá cena.

Opel Insignia se stal evropským autem roku

Respektovaní motorističtí novináři ze 23 zemí Evropy rozhodli, že čtyřkolovým králem pro rok 2009 se stává nový Opel Insignia.

„Většina členů odborné jury ankety Car of the Year oceňovala skvělý styling nové Insignie, ale v případě této novinky střední třídy z Rüsselsheimu jde o víc než o pouhý styl," stojí v hodnocení poroty COTY. „Insignii charakterizuje špičková bezpečnostní výbava, komfort a široká škála výkonných a hospodárných motorů. Bohatou standardní výbavu lze rozšířit o takové sofistikované prvky, jako je např. kamerový systém „Opel Eye", který dokáže číst dopravní značky, elektronicky řízený podvozek FlexRide nebo adaptivní světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting)."

Opel Insignia - technické údaje a parametry

Technické údaje a parametry nástupce Vectry, modelu Opel Insignia

Opel Insignia Sports Tourer - kombi v praktickém a elegantním balení

Nový Opel Insignia Sports Tourer ukazuje dynamický vzhled nového kombi střední třídy značky Opel odráží jej i ve svém označení. Světovou premiéru na autosalonu v Paříži (4. až 19. října) současně absolvují i dva nové motory: Inovativní turbodiesel o objemu 2,0 l s dvojitým přeplňováním 2.0 BiTurbo o výkonu 190 k a přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,6 l a výkonu 180 k.

Opel Insignia ecoFLEX - nekompromisní hospodárnost

Jednou z výrazných premiér automobilky Opel na autosalonu v Paříži (4. až 19. října) je Insignia ecoFLEX, mimořádně hospodárný a ekologický model, který všem stále nabízí mimořádný požitek z dynamické jízdy. Na rozdíl od praxe většiny konkurenčních značek není Insignia ecoFLEX „low-end“ modelem, ale vozem, který dobře kombinuje vysoké výkonové parametry s maximální efektivitou. Nejnovější přírůstek řady ecoFLEX automobilky Opel je poháněný moderním turbodieselem, který z objemu 2,0 l dává výkon 118 kW/160 k.

Opel Insignia Sports Tourer - nové kombi v elegantním sportovním obleku

image4a Nové kombi řady Opel Insignia, které se nejširší veřejnosti oficiálně představí na autosalonu v Paříži (4.-19. října 2008), si přináší nejenom špičkové technologie, zastřešené sportovně stylizovanou karoserií, ale i zcela nové označení: Insignia Sports Tourer!

Nový Opel Insignia: Atraktivní model za atraktivní cenu

image3a V úterý 22. července se na autosalonu British International Motor Show v Londýně oficiálně představil nový Opel Insignia - a při této příležitosti Opel oznámil i základní ceny tohoto atraktivního modelu. I když svým designem, zpracováním a vyspělými technologiemi se Insignia řadí na samý vrchol své třídy, její cena je v rámci daného segmentu mimořádně konkurenceschopná: Základní cena čtyřdveřového sedanu Insignia se zážehovým motorem 1.6 16V ECOTEC o výkonu 115 k činí jen 22 700 EUR!

Nový Opel Insignia přistál v Londýně

Takovou show automobilový svět dlouho neviděl! Místo děje: Londýn, nový park Potters Fields. Akce: Mohutný válcový tubus o průměru 4,7 m zavěšený ve výšce 45 metrů se otevírá a z něj doslova vypadává atraktivní automobil, aby po šestisekundovém pádu bezpečně přistál na zemi - nový Opel Insignia se představil opravdu ve velkém stylu!

Anketa

Jezdím vozem:

Poslední komentáře

Reklama

RSS kanál

Syndikovat obsah