Reklama

Nový Opel Insignia přistál v Londýně


maxim - Posted on 02 Říjen 2008

Takovou show automobilový svět dlouho neviděl! Místo děje: Londýn, nový park Potters Fields. Akce: Mohutný válcový tubus o průměru 4,7 m zavěšený ve výšce 45 metrů se otevírá a z něj doslova vypadává atraktivní automobil, aby po šestisekundovém pádu bezpečně přistál na zemi - nový Opel Insignia se představil opravdu ve velkém stylu!

První oficiální představení Opelu Insignia veřejnosti sledovaly více než tři stovky prominentních hostí. „Na Insignii jsme mimořádně pyšní - a domnívali jsme se, že tak výjimečný vůz si zaslouží i výjimečné uvedení. Proto jsme si vybrali tak působivou kulisu, jakou londýnský Tower Bridge určitě je," říká Alain Visser, marketingový ředitel GM Europe, který osobě vyvezl novou Insignii na podium.

imagea Oficiální debut si Opel Insignia odbude zítra - v úterý 22. července - na autosalonu British International Motor Show, kde Opel zároveň s technickými daty oznámí i německou cenu nového modelu. V Německu se také okamžitě poté rozběhne prodej nových modelů, a to jak ve verzi sedan, tak i hatchback, přičemž zákazníci budou moci volit z celkem sedmi (!) motorů. Všechny pohonné jednotky přitom plní limity emisní normy Euro 5 a jsou propojeny výhradně se šestistupňovými manuálními nebo automatickými převodovkami.

Nová Insignie je výkladní skříní nových technologií značky Opel - a to je další důvod pro tak dramatické představení, které připomene vášeň značky Opel pro preciznost. Už v sobotu se 3,2 tuny těžký tubus, ukrývající nový model, „zabořil" do země v parku Potters Fields. A v neděli potom 62 metrů vysoký jeřáb vyzdvihl tubus z jeho kráteru a připravil vše pro dramatickou pondělní scénu, kdy se Opel Insignia zřítil z výšky 45  metrů zpátky na zem. Největším oříškem samozřejmě bylo zaručit „měkké přistání".

„Chtěli jsme zdůraznit náš zájem o přesnost a každý detail - právě v tomto duchu byla totiž vyvíjena i nová Insignie. A právě tak, jako nový Opel Insignia, také tato akce musela být naprosto přesně naplánována - zanedbat se nesměl ani ten nejmenší detail," vysvětluje Alain Visser.

Na celém představení se podílelo na 60 expertů, kteří odpracovali celkem více než 7200 hodin při přípravách, zkouškách i vlastní akci. Ve finále pracoval tento tým 96 hodin bez přestávky přímo v parku Potters Fields. Nejdůležitější samozřejmě bylo zaručit úspěch spektakulárního pádu, při kterém Opel Insignia řítí k zemi rychlostí 7,6 metrů za sekundu.

Stroje a technologie, které pád Insignie zajišťují, jsou propojeny více než třemi kilometry elektrických kabelů a 152 metry vzduchotlakých hadic. Pneumatické brzdy systému kontroluje a řídí celkem třináct propojených počítačů, které bdí nad krkolomným pádem více než tunového vozu.

Efektní představení Insignie komentoval Kate Thornton, populární moderátor, známý především díky svému moderování první řady britského X-Faktoru. Završením akce byl koncert známé dívčí skupiny Bond, která nedávno oslavila prodej třímiliontého CD Classified.

Anketa

Jezdím vozem:

Poslední komentáře

Reklama

RSS kanál

Syndikovat obsah