Reklama

Drobné opravy laku


maxim - Posted on 02 Říjen 2008

Nikdo ani při sebevětší opatrnosti nezachová lak bez následků provozu. Pokud není poškození až na kov, tak lze mít dva přístupy – vykašlat se na to (lak nejezdí) nebo svého miláčka opečovávat. Pro druhou skupinu je tento článek. Ještě bych se zmínil o často diskutované otázce u Vectry B – od kdy byla její karoserie pozinkovaná. Minimálně jednostranný pozink celé karosérie je od faceliftu, což je 04/1999.

Jako základní věc je potřeba znát barvu svého auta a tím samozřejmě není myšlen popis typu, že je nějaká taková do modra. U Vectry A je číslo barvy na plechovém štítku po otevření kapoty nad maskou a chladičem. Obvykle začíná Farbe:XXXX. I majitelé Vectry B to tam často hledají a pak žasnou, že neznají svoji barvu. Takže u Vectry B je barva na tomto štítkuna sloupku dveří u spolujezdce.

1 

Nyní už známe název/kód barvy a můžeme vyrazit do nejbližší prodejny s barvy laky, kde je k dostání zhruba toto:

Klasický spej na plošné opravy

2

Majitelé metalízy dostanou dvě láhve, ta pravá je bezbarvý lak. Metalíza obsahuje rozemletý kov a je tedy strašně matná. Lesklého vzhledu se dosahuje až použitím bezbarvého laku, který je shodný pro všechny metalizované barvy snad všech výrobců. I proto metalíza vydrží více - má jednu vrstvu navíc. Vyfocený pár přijde na zhruba 400 Kč. Na samotné barvě je zakroužkováno místo, kde je uveden kód barvy, který musí být shodný se štítkem na autě.

Sada na menší opravy

3

Opět pro metalizované laky dvě lahvičky. Říká se tomu tužka a i cizojazyčné nápisy jasně píší – tužka nebo pero. Skutečnost je ale naprosto odlišná. Součástí víčka je tyčinka s malým štětcem. Asi jako opravný bílý lak na psací stroje. Dost mne to zklamalo, drobné čáry tím opravit nejdou skoro vůbec, štětec je poměrně tlustý a hlavně v neprůhledné lahvičce nevidíte, kde je hladina a tudíž se nedá moc ovlivnit, jak moc je štětec namočený. Sada kolem 200 Kč.

Opravná tužka

4

Tužka určená k opravě menších míst a škrábanců.

nemuzu to nikde vygooglit, nepomohl by nekdo?
rad bych si to poridil...

kdyztak do emailu: uffzavinacemail.cz

Anketa

Jezdím vozem:

Poslední komentáře

Reklama

RSS kanál

Syndikovat obsah