Reklama

Výměna klasického klíče za klíč sklopný


megabeda - Posted on 08 Prosinec 2008

Rád bych se s Vámi podělil o návod, jak Váš Opel Vectra C (modelový rok 2005 a nižší) dovybavíte sklopným klíčkem. Vectra C po faceliftu, MR. 2006 a vyšší je tímto klíčem již vybavena. Sklopný klíč má výhodu, že je při sklopení hezky kompaktní, zabírá méně místa a je daleko příjemnější než starší typy klíčů, nehledě na to že i lépe vypadá. Předem ale upozorňuji, že to není zrovna levná záležitost.

clip_image002[5]

Doba přechodu: 15 minut (+ doba kdy dodá nový klíč servis Opelu)

Cena: cca 2200,- Kč 

Postup:

Z Vašeho Car-Passu si opište číslo Key-nr. začíná písmenem H + 4 číslice (např. H1234)

Opište si vysílací kmitočet ze zadní strany starého klíče (je zpravidla 433,92 MHZ). Když byl klíč často používán, je těžké to přečíst, v tomto případě se zkuste podívat na druhý rezervní klíč.

S těmito údaji navštivte značkový servis Opelu, kde si objednejte sklopný klíč katalogového čísla 01 39 459. (Pro jistotu doporučuji si s sebou vzít Car-Pass a starý klíč.)

Nový klíč se musí naprogramovat do řídící jednotky. Provede servis opelu po dodání klíče. Trvá cca. 15 minut.

Upozornění: Při programování nového klíče a jeho prvnímu použití, dojde většinou (stalo se i mě) k zápisu do paměti závad. Projevuje se rozsvíceným symbolem klíče v poli otáčkoměru, který po nastartování zhasne.  Proto když se Vám bude symbol zobrazovat, požádejte servis o vymazání paměti závad.

clip_image002

Ještě jedna rada na závěr, pokud jezdíte do Německa tak se vyplatí objednávku udělat právě tam z důvodu nižší ceny a rychlejšího vyřízení.  V Německu mi dodali klíč do 2 dnů za 75€ včetně daně.

Přeji hodně radosti s Vaším novým sklopným klíčem.

clip_image004

Ja mam tohle provedeni klice u Corsy a muzu rict, ze me vyhovuje mene, nez puvodni nezklopny. Je to fajn, ze jde ten klic sklopit a zbyde neco co tezko ublizi a nebo neco roztrha, ale ma to i druhou stranu mince.

Predevsim je ten klic podstatne vetsi, tazke ve srovnani s puvodnim klicem neni v zavrenem stavu o moc mensi a v otevrenem je o dost vetsi. Vzhledem k tomu, ze se mi obcas otevrel v kapse tak jsem si roztrhal podsivku u "bundy" takze nakonec ho nezaviram a vlastne bych spise uvital puvodni nezaviraci provedeni klice.

Anketa

Jezdím vozem:

Poslední komentáře

Reklama

RSS kanál

Syndikovat obsah