Reklama

Navštívili jsme - zimní prohlídka Opel


maxim - Posted on 02 Říjen 2008

Společnost Opel dělá pro své zákazníky akční prohlídky několikrát do roka. Již při minulém konání akční prohlídky jsem byl rozhodnut, že se jí zúčastním. Bohužel měli tehdy zrovna plno a protože jsem dopředu nevěděl, jak na tom budu s časem, rezervaci jsem odložil a pak na ni dočista zapomněl. Proto když jsem zaslechl v rádiu reklamu, na další takovou prohlídku, nelenil jsem a rovnou se objednal.


ppopelletak

Leták zvoucí na Zimní prohlídku Opel od Mikona Auto


Ve středu 24.10. jsem zavolal do pobočky ve Starém Městě a domluvil se na následující pátek 2.11. na 14 hodin. Následující pátek jsem dorazil ve stanovenou dobu na pobočku, kde se mne ujal pan Žeravík a vyplnil se mnou registrační formulář zákazníka. Předal jsem mu klíče od vozu, on je předal servisnímu technikovi a oznámil mi, že si mám počkat 30 - 40 minut. Bohužel mi nebylo dovoleno zúčastnit se přímo úkonů prohlídky a to z bezpečnostních důvodů. Obcházení po prodejně mně přestalo po chvilce bavit a tak jsem vyrazil na obhlídku ven. To byl dobrý nápad, protoze je dílna z velké části prosklenná a já mohl pozorovat, co se s autem děje. Nejdřív mechanik prověřil brzdy a tlumiče, což jsem sledoval přes otevřená vrata. Při testování tlumičů zadní nápravy šly od pravého kola velmi nehezké zvuky, které se z této strany občas linou i během jízdy. No uvidíme, co mi pak na to řeknou, řekl jsem si v duchu. Pak se autem přejelo do druhých vrat na zvedák. Tato vrata se ale už zavřela a já sledoval dění jenom skrze okna. Mechanik otevřel kapotu, zkontroloval stav oleje, proměřil baterku, změřil hustotu chladící kapaliny, zkontroloval kapalinu brzdovou, omrknul stěrače a zkontroloval osvětlení vozu. Pak zvednul auto, zavolal si mně a začal: "Bude potřeba vyměnit přední brzdy a to nejen destičky, ale i kotouče, protože jsme zjistili velkou nesouměrnost brzd. Taky máte prasklou levou přední prožinu . Chce to taky vyměnit brzdovou kapalinu a doplnit olej do motoru. Chladící kapalina vydrží do -28, což je v pořádku a baterka je taky dobrá, ikdyž kolem kontaktu mechatí. Spodek auta vypadá dobře, výfuk ještě něco vydrží." Nedalo mi to, abych se nezeptal, co je se zadním pravým kolem, že tak bouchá, jestli je to ložisko. "To bouchání zadního kola bude horním uložením tlumiče." Tak se ptám, jestli myslí ty gumové misky. Podívá se na mně a překvapeně odpovídá: "jojo, přesně tak, ty gumové misky. A ještě vám nesvítí osvětlení spzky." odpovídá. Jdu zpátky do kanceláře, kde probereme ceny náhradních dílů, které potřebují vyměnit, vystaví mi fakturu a výstupni doklad o vizuální kontrole vozu, zaplatím 99 Kč a odjíždím domů s pomyšlením, že letos bude muset být Ježíšek hóóódně štědrý, aby se to všechno zvládlo dát dokupy.


ppopelvystup

Výstupní protokol


Abych pravdu řekl, jel jsem na tuto prohlídku trochu s obavami, protože znám z doslechu chování zaměstnanců autorizovaných servisů. Nic z toho se ale v tomto případě nevyplnilo a zodpovědně mohu prohlásit, že vystupování zaměstnanců Mikona Auto Staré Město bylo opravdu na úrovni.

PřílohaVelikost
Leták zvoucí na zimní prohlídku Opel344.09 KB
Výstupní list zimní prohlídky Opel399.78 KB
..

Anketa

Jezdím vozem:

Poslední komentáře

Reklama

RSS kanál

Syndikovat obsah