Reklama

auto.idnes.cz


Syndikovat obsah iDNES.cz
auto.idnes.cz - Zpravodajství ze světa aut, autonovinky, poradny
Aktualizace: 18 min 3 sek zpět

Milovník betonu. Morandiho mosty jsou krásné, ale moc nevydrží

10 hod 38 min zpět

Vzděláním inženýr, duchem architekt. Riccardo Morandi patřil k nejvýznamnějším italským tvůrcům 20. století, díky své fascinaci betonem posouval celý obor kupředu. Jeho stavby najdeme na celém světě, hlavně mosty, ty byly jeho specialitou. Jeden z jeho nejslavnějších je teď protagonistou strašné tragédie. Morandiho most v Janově šel k zemi v úterý 14. srpna.

Kombík lady vypadá k světu. Atmosferická 1,8 zaujme, ale odradí cenou

20 hod 38 min zpět

Ruská automobilka Avtovaz pod křídly aliance Renault-Nissan-Mitsubishi vzkvétá a chrlí jeden model za druhým. Nejnovějším přírůstkem je oplastovaný kombík Lada Vesta SW Cross. Kromě velkého kufru nabídne také atmosférickou benzinovou osmnáctistovku bez turba. To je motor, který se dnes na trhu hledá v této kategorii těžko.

Autofotka týdne: První auťák má ve třech letech, jezdí s ním Newcastlem

Ne, 19/08/2018 - 00:00

Keith Mitchell z britského Newcastlu je otec roku: svému tříletému synovi Oscarovi postavil k narozeninám dokonalou kopii legendární dodávky Volkswagen Transporter. Podvozek má ze starého elektrického vozítka a cesty i chodníky může brázdit legálně - nejrychleji však 13 kilometrů za hodinu.

VIDEO: Betonové bloky umí zastavit tank, rallyspeciály se jich moc bojí

So, 18/08/2018 - 11:59

Slovo „hinkelstein“ patří do slovníku všech jezdců, kteří někdy zavítali na německou rallye. Betonové bloky připomínající menhiry vypadají nevinně, byly ale vymyšlené tak, že zastaví tank. Když do něj narazí rallyeový speciál, pro posádku to obvykle znamená konec v soutěži.

Autovychytávky: Dominik bojuje s horkem, lednici nakonec ocenili chodci

So, 18/08/2018 - 00:00

Lednice původně určená do kufru auta se dá využít i jinak, redaktor iDNES.cz Dominik Vršanský to vyzkoušel. Největší úspěch měl s čokoládovou zmrzlinou. Sledujte další díl pořadu, ve kterém laik testuje vychytávky do auta.

Dávejte pozor, kde parkujete. Suchá tráva se může snadno vznítit

So, 18/08/2018 - 00:00

Louky a pole, které se v horkých suchých letních dnech využívají jako parkoviště při velkých akcích, se mohou za stávajícího počasí proměnit v nebezpečná místa, kde může snadno vzniknout požár.

Vyrábět ferrari je zlatý důl, na tesle proděláte

Pá, 17/08/2018 - 00:00

Rozdíly v zisku z prodeje těch nejluxusnějších vozů jsou obrovské. Zatímco Ferrari vydělává, Tesla a Bentley v roce 2018 neměly z prodeje luxusních aut žádný zisk, naopak na jejich výrobu dokonce doplácely.

Letní horka prověřují chlazení: do vařícího motoru studená voda nepatří

Pá, 17/08/2018 - 00:00

Popojíždíte v koloně na rozpáleném jadranském pobřeží nebo žhnoucí pražskou ulicí a motor ohlásí, že mu je horko. Moderní auta už „nevaří“, chlazení je dimenzované víc než dostatečně. Když se ovšem ukazatel teploty chladicí kapaliny nezvykle vychýlí, případně se rozsvítí červená kontrolka teploměru, je něco v nepořádku.

Superb jen s dieselem, Octavia bez 4x4. Škoda zúžila nabídku kvůli emisím

Čt, 16/08/2018 - 00:00

Tak chudý jako v dobách stopětky a favoritu ceník nových škodovek není. Nabídka motorů, které lze objednávat, je však aktuálně mnohem menší. Automobilky totiž bojují s přechodem na nové ekonormy.

Kdo namaloval Porsche 911? Dcera designéra neuspěla s žalobou o miliony

Čt, 16/08/2018 - 00:00

Zemský soud ve Stuttgartu zamítl žalobu týkající se autorského práva na design Porsche 911. Dcera bývalého šéfdesignéra značky požadovala odškodné dvacet milionů eur.

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

St, 15/08/2018 - 12:55

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Nyní mají vytvořit záchranářskou uličku mezi pravým a vedlejším jízdním pruhem.

Kečupgate: nová aféra Volkswagenu startuje v kantýně

St, 15/08/2018 - 00:00

Volkswagen stála aféra dieselgate, od které zanedlouho uplynou tři roky, miliardy eur. Někteří bývalí členové vrcholového managementu dodnes čekají na soud. Na druhou stranu je kondice německého koncernu možná nejlepší v historii. A tak se najde i čas na řešení hloupostí. Třeba chuť kečupu v závodní kantýně.

Čtvereček, nebo kolečko? Čerpací stanice budou používat nové symboly

St, 15/08/2018 - 00:00

Kvůli jednotnému značení motorových paliv, které začne platit v celé EU od 12. října, budou stojany i tankovací pistole na všech čerpacích stanicích v ČR označeny novými symboly. Příslušné značky ponesou na krytu od nádrže také nově vyrobená auta.

Nerudný génius v černých brýlích zemřel před 30 lety

Út, 14/08/2018 - 11:52

„Signor Ferrari, jak chcete, aby se na vás vzpomínalo,“ tak začínal poslední rozhovor se slavným mužem v černých brýlích. „Chtěl bych ticho. Chtěl bych říct: zapomeňte na mě,“ odpověděl Enzo Ferrari. Zemřel 14. srpna 1988 v půl sedmé ráno, v tichosti, vědělo o tom jen pár nejbližších.

Triky na hmyz a trus na autě: neloupejte je nasucho, chemii otřete

Út, 14/08/2018 - 00:00

Řidiči bojují s každoroční letní otravou - hmyzem přilepeným na čelním skle a zaschlým ptačím trusem. Tyto nečistoty přitom obsahují kyseliny, které mohou narušit vrstvy laku a dopřát prostor korozi karoserie, proto je rychle odstraňte. Přinášíme pár tipů, jak si rychle a pohodlně poradit a přitom si nezničit lak.

Škoda Fabia lépe vypadá a má už jen litrové motory

Po, 13/08/2018 - 12:00

Škoda Fabia přichází do prodeje v modernizovaném provedení. Za ceny od 279 900 Kč nabízí vylepšený vzhled, standardně doplněný LED denním svícením, ale také spoustu technických vylepšení. Vyzkoušeli jsme obě verze motoru TSI modernizovaného podle nové emisní normy.

Němci vyvíjejí auto se slunečním pohonem, objednává se zatím bez baterek

Po, 13/08/2018 - 00:00

Německá společnost Sono Motor pracuje na plně elektrickém automobilu Sion, který má v karoserii zabudované solární články. Auto se tak může dobíjet samo i během jízdy. Výrobu chce firma odstartovat v druhé polovině příštího roku. Už nyní má na nové auto přes šest a půl tisíce objednávek.

S tímto Tankem můžete legálně na silnice. Pod kapotou má pekelnou kočku

Po, 13/08/2018 - 00:00

Malosérioví výrobci hledají každou skulinu na trhu. Americká značka Rezvani připravila SUV, které ty ostatní zahalí dýmovou clonou a oslepí svými reflektory. A to doslova. Je to vyložené monstrum.

Chcete vidět Černobyl na vlastní oči? Máme návod k použití

Po, 13/08/2018 - 00:00

Pozůstatek černobylské tragédie dnes ukazuje následky společenského selhání i panenskou přírodu. Proč stojí za to navštívit Pripjať a okolí a jak to v uzavřené zóně chodí, popsala pro iDNES.cz zkušená průvodkyně Kateřina Vršanská.

Anketa

Jezdím vozem:

Poslední komentáře

Reklama

RSS kanál

Syndikovat obsah